6 причин, чому розумні й наполегливі люди не завжди є успішними

6 причин, чому розумні й наполегливі люди не завжди є успішними

Ви, ймовірно, зустрічали на своєму шляху людей, про яких всі говорили: “Нічого собі, він досягне високих вершин”. Це були відмінник або відмінниця, які виділялися на фоні однолітків завдяки своїм інтелектуальним здібностям і нестандартному мисленню. Як правило, це харизматична людина з лідерськими якостями і авторитетом як серед однокласників, так і серед учителів. 

Із випуску пройшло багато років, і деякі однокласники є у вас в друзях в соцмережах. Хтось займається консалтингом, хтось організовує івенти, а хтось очолює маркетинговий відділ у великий компаній. А от про цього розумника не чути нічогісінько.  

Виявляється, інтелект вирішує лише частину справи, адже на успішність впливає багато факторів. Ось яких саме.

1. Ви вважаєте, що заслуговуєте на успіх на основі своїх повноважень.

Люди, які відмінно вчаться у школі, зазвичай вступають у топові університети, де також мають високі бали. Вони звикли бути на вершині і усім доводити свою крутість. Звичайно, у таких людей є чого повчитися. Однак іноді їхній статус завищує планку настільки, що вони не можуть знайти достойне для себе місце в суспільстві. 

Жити за рахунок минулих досягнень – не варіант. Треба перевершувати себе і видавати ще кращі результати. Без важкої праці,стратегічного мислення та певного роду фортуни неможливо стати на наступну сходинку. 

2. Ви не вірите у свої здібності.

А є й інший тип людей, котрі не знають, на що вони здатні й недооцінюють себе. Їм не потрібні критики, адже вони самі розкритикують себе вщент. Таким чином кожне завдання дає масу нових приводів сумніватися у своїх силах.

Розумні люди мають високі стандарти, коли справа стосується роботи. Коли вони працюють над проектом, то на перший план ставлять ретельну перевірку, а лише потім задумуються про кінцевий результат.  

Перфекціонізм іноді буває корисним, але він дуже виснажує і може завадити рухатися до своїх цілей і ставити нові завдання. Тому замість того, щоб вирішувати, наскільки ви хороший фахівець і чи під силу вам якась робота, просто беріть і робіть.

3. Ви не звертаєтесь за допомогою.

Проблема багатьох розумних людей полягає в тому, що вони все роблять самостійно, вважаючи чиюсь допомогу чи консультацію зайвою. Таким чином їхнє коло спілкування є доволі обмеженим, адже вони не заводять корисних знайомств, бо не бачать у цьому сенсу.

Так, спілкуватися зі старими друзями легко. Ви добре знаєте один одного і можете посміятися над “місцевими” жартами. Однак нові знайомства – це нові можливості. Ніколи не знаєш, як повернеться твоє життя і кому доведеться писати у Facebook.

Почати комунікувати з новими людьми завжди важко. Але починати треба з мінімуму. Наприклад, поставте мету щотижня знайомитися з однією людино, і вже за кілька місяців ви зможете оцінити користь своїх комунікаційних навичок.

4. Вам важко адаптуватися до нових ситуацій.

Зміна оточення, обставин чи подій означає, що треба швидко адаптуватися до нового. Виходити з зони комфорти завжди важко, але в цьому процесі є доволі багато переваг, які значно розширять ваші можливості.

Замість того, щоб чинити опір змінам, подивіться, як можна зробити зробити так, що вони зіграли вам на руку. Будьте відкриті до нових ідей і не бійтесь розширювати свій кругозір. Читайте книги про підприємництво, досліджуйте історії компаній, подорожуйте, і, можливо, вже завтра ваше життя повернеться на 360 градусів.

5. Ви ніколи не ризикуєте.

Існує два типи ризиків:

  • “сліпий” ризик, коли щось робиться заради адреналіну, але потенційно має згубний ефект і незначний виграш. Яскраві приклади – азартні ігри та перевищення швидкості на завантаженій дорозі;
  • “прорахований” ризик, де можливі збитки, але їх компенсують ймовірні великі довгострокові винагороди. Це стосується нових починань або спроби сконтактувати з високо авторитетною особою.

Розумні люди часто не обирають жодного варіанту, тому що їм до душі перевірений безпечний шлях. Вони роблять те, що їм радять колеги або автори зарозумілих книжок. Таким чином вони позбавляють себе вибору і шансів досягти великого успіху.

6. Ви хочете все і одразу.

Успішні люди усвідомлюють цінність свого часу, тому ненавидять його марнувати. Слідуючи їхньому прикладу, деякі вирішують робити бізнес за нібито перевіреною схемою, сліпо слідуючи чиїмось вказівкам. Вони думають, досягти висот можна без факапів. Але вже після першої поразки переконуються, що не туди вскочили.

Хороші результати потребують часу. Яку б справу ви не починали, на першому етапі завжди буде важко. Але для достойного подолання усіх перешкод потрібне терпіння. Зосередитися і спрямувати всі зусилля для однієї справи набагато ефективніше, ніж починати щось нове, кидати його на півдорозі й переходити до іншого.

Джерело: pickthebrain.com

451
Переглянуло
Anonymous
Отправить
Ответ на: