Чому люди ненавидять свою роботу і як знайти справу, яка приноситиме задоволення

Чому люди ненавидять свою роботу і як знайти справу, яка приноситиме задоволення

Ви коли-небудь запитували себе, чому так не любите працювати? Багато досліджень останніх років підтверджують, що все більше людей стають незадоволеними своєю роботою та особистим життям.

Деякі скажуть, що їх це не стосується і вони цілком комфортно почуваються з тим, що мають. Однак статистика говорить, що з 1990-х років загальний рівень щастя людей на нашій планеті суттєво знизився. Надмірне проведення часу в інтернеті, часте використання соціальних мереж і прослуховування музики на самоті – все це неочевидні й дуже поширені сьогодні симптоми нещастя. Найцікавіше, що зазвичай люди займаються цим у робочий час.

Ось три питання, які допоможуть вам зрозуміти, чому ви ненавидите свою роботу та що можете зробити, щоб це змінити.

1. Ви зосереджуєтесь лише на негативі?

Якщо послухати, як успішні підприємці розповідають про свій шлях і те, чого вони досягли тепер, майже кожна адекватна людина починає сумніватися у власних силах. Подумайте про те, що для вас важливіше: прожити життя своєї мрії чи просто розповідати про себе всьому світу.

Коли ви спостерігаєте за успішними бізнесменами і блогерами, мимохіть починаєте порівнювати своє життя з їхнім. Ви бачите, як вони їздять на курорти, ходять в елітні ресторани і купують дорогі авто, і, ймовірно, почуваєтесь дещо неповноцінно. 

Після таких відео ви починаєте знаходите недоліки у своїй роботі, вони розвивають комплекс меншовартості і викликають почуття ненависті до того, чим ви займаєтесь. Щоб бути щасливим, варто зосереджуватися на речах, які ви по-справжньому любите. 

Наприклад, на тому, що зараз ваша зарплатня на 10% більша, ніж на попередній роботі. Або згадати те, що офіс знаходиться всього за 15 хвилин від дому, і тепер ви можете більше часу приділяти сім’ї та відпочинку.

2. Ви працюєте на байдужого роботодавця?

Те, на кого людина працює і яку філософію сповідує її компанія, відіграє вирішальну роль у ставленні працівників до своєї роботи. Погляньте на свого боса й оцініть, наскільки його хвилює загальний настрій у колективі та як почувається кожен член команди. Можливо, саме його індиферентна позиція створює антимотивуюий ефект і змушує вас ненавидіти свою роботу. 

Коли ви маєте керівника, якому можна розповісти про свої амбіції та побажання й бути впевненим у тому, що вас почують, є набагато більше шансів, що працівник цінуватиме свою посаду. 

Співчуття і розуміння допомагають відчувати себе цінним фахівцем і мотивує людей досягати більшого й просуватися по кар’єрним сходам. Це стосується не лише керівництва. Якщо емпатії не вистачає вашим колегам, допоможіть їм порадою чи підказкою, й тоді наступного разу ви самі будете мати підтримку.

3. Ви займаєтесь не тим, що насправді любите?

Щоб перейти від “я ненавиджу працювати” до “я люблю працювати«, треба робити більше речей, які ти любиш, і менше тих, що ненавидиш. Знайти справу до душі – нелегке завдання. 

Більшість людей роблять те, що, на їхню думку, роблять всі інші. Й іноді навіть не замислюються, що можна піти іншим шляхом. Прирівнювати себе до загальної маси не краще, ніж рівняти на супер-успішних особистостей (дивись питання перше). 

Якщо ви хочете змінити своє відношення, подумайте про справу, яка буде приносити вам не лише гроші, а й задоволення. Занотуйте всі пункти, які повинна мати робота вашої мрії. Це може бути що завгодно – від місця розташування і зарплатні, до галузі та обов’язків.

Потім порівняйте свою омріяну роботу з тією, що маєте зараз. Велика ймовірність, що чимало пунктів зійдуться. Якщо ж ні, подумайте про можливості, за допомогою яких можна хоча б трохи наблизити вашу роботу до ідеальної. Можливо, вам доведеться просто перейти в інший відділ або переїхати на поверх нижче. Обговоріть з керівником речі, які вас турбують, і запропонуйте змінити вашу посаду, щоб це не зашкодило внутрішнім процесам компанії. 

Джерело: Lifehack

88
Переглянуло
Anonymous
Отправить
Ответ на: