Коли всі старання дарма. 17 способів навчитися працювати з розумом і без нервів

Коли всі старання дарма. 17 способів навчитися працювати з розумом і без нервів

Багато речей, які ми робимо, вимагають від нас чималих зусиль. Робота, відносини та особисті цілі – нам потрібно працювати з усіх сил, щоб отримувати максимально високі результати. Однак, старанна робота забезпечує не лише успіх, але й може призвести до негативних наслідків.

Якщо ви надто довго працюєте в поті чола, то є ймовірність, що настане момент, коли ви зрозумієте, як багато речей навколо ви мимоволі пропускаєте. Звичайно, бути старанним у всіх починаннях дуже важливо, адже завзятість є головною запорукою успіху.

Однак у вас, як і в інших смертних, на все про все є тільки 24 години. Тому, щоб отримувати максимальний профіт від витрачених часу і зусиль, треба працювати з розумом. Якщо додати до скрупульозності усвідомленість, ваші старання дадуть набагато кращі показники.

Ось 18 порад, які допоможуть бути більш продуктивним і краще організовувати своє життя.

Поставте конкретну мету

Люди, які не знають, чого хочуть, витрачають багато часу даремно. Коли ви маєте конкретну мету, то можете відсіювати все зайве і несуттєве, щоб повністю присвячувати себе справам, які наблизять вас до досягнення омріяного.

Створіть бачення

Подивіться на мету як на свій напрямок, і тоді ваше бачення стане потрібним місцем призначення. Повертаючись до попереднього пункту, лише конкретна мета дозволяє дізнатися місце призначення. Це означає, що ви будете мати певне бачення бачення, яке допомагає рухатися вперед.

Застосовуйте принцип 80/20

Ймовірно, ви знайомі з цим принципом. Тож в будь-якій справі вам доведеться викластися на 80%. щоб отримати 20% результату. Будьте терплячими!

Візьміть курс на речі з високим впливом

Існує нескінченна кількість речей, які ви можете зробити для досягнення мети. Однак перш за все варто зосередитись на найважливіших завданнях, які найбільше впливають на кінцеву мету. 

Розробіть механізми для управління процесом

Мотивація працює хвилеподібно, тому має сплески та падіння. Неможливо бути на 100% мотивованим щосекунди. Тому необхідно створити такі умови і середовище для роботи, щоб ваш робочий процес був налагоджений і ефективний.

Відкиньте перфекціонізм

Прагнути до ідеалу корисно, але не тоді, коли це заважає вам досягати більшого. Позбавтеся мислення перфекціоніста, перестаньте надто перейматися деталями і особливостями. Як не дивно, але всі ці речі можуть самі стати на свої місця.

Вчіться в інших

Погляньте навколо – і ви будете здивовані, скільки чудових ресурсів, можливостей, людей і книг є поруч з вами. Навчіться цим користуватися. Додаткові знання і зв’язки ніколи не будуть зайвими. 

Якщо щось працює, продовжуйте це робити

Іноді можна не вигадувати велосипед, а просто застосувати перевірену форму успіху. Інновації доречні лише тоді, коли вони справді мають цінність.

Звертайтеся за допомогою

Більшість з нас вважають за краще все робити самостійно і в жодному разі не турбувати колег чи керівництво з приводу різних дрібниць. Це удова трудова етика, але іноді прохання про допомогу дає значно більше користі, ніж робота на самоті.

Автоматизуйте

У цифрову епоху є сила-силенна можливостей спростити свою роботу. Щонайменше налаштуйте фільтри в електронній пошті та почніть використовувати більш функціональні програми – і вже за кілька днів ви побачите, наскільки простіше і ефективніше відбувається робочий процес. 

Делегуйте

Це дуже корисна навичка, однак не всі усвідомлюють, наскільки вона важлива в роботі. Вочевидь у вас є багато трудомістких, але доволі простих справ, з якими впорається навіть студент. Найміть працівника і давайте йому ці завдання. Це розвантажить ваш день і дасть можливість встигати більше. 

Якщо якась справа не входить до вашого кола умінь, доручіть її спеціалісту. Притому не обов’язково з вашої компанії. Сьогодні є така зручна штука, як аутсорс.

Чекайте

Іноді очікування може бути найкращим варіантом. Адже є речі, до яких варто підходити з обережність. Тому не поспішайте, запасіться терпінням і не вдавайтеся до спонтанних рішень. 

Розставте пріоритети

Ми часто стикаємося із перепонами на своєму шляху. Однак витрачати сили на їхнє подолання варто лише тоді, коли ви точно знаете, що це буде корисним для вас – зараз чи у більш довготривалій перспективі. Це означає, що вам потрібно спочатку свідомо зважити плюси та мінуси й лише потім діяти.

Завжди шукайте оптимальний варіант

Не обмежуйте себе певним набором правил лише заради збереження статусу-кво. Спостерігайте за іншими та навчайтесь у них. Регулярно переглядайте ситуацію і шукайте шляхи для покращення того, що ви робите. Будьте гнучкими і готовими до змін, які допоможуть отримати більше результатів.

Зупиніться, якщо втомились

Робота 24/7 може обернутися емоційним вигоранням чи іншими наслідками психічного характеру, з якими буде важко впоратися самотужки. Відпочинок – це запорука досягнення високих і якісних результатів. Часом один-два вихідних дають колосальний імпульс для нових звершень.

Перевіряйте себе

Візьміть за звичку регулярно підбивати підсумки зробленої за певний період часу. Це допоможе відстежувати результати і розуміти, які дії та рішення є більш, а які менш ефективними. Проаналізуйте, що справді працює, а що варте допрацювання чи взагалі повинне бути виключене з вашого робочого плану.

Джерело: dumblittleman.com

230
Переглянуло
Anonymous
Отправить
Ответ на: