Як не здатися, коли починаєш щось нове

Як не здатися, коли починаєш щось нове

Відчути життя на повну можна лише тоді, коли ви виходите зі своєї зони комфорту і використовуєте нові можливості, щоб пережити моменти значущості, хвилювання і пристрасті. Однак те, що є для нас легким і звичним зараз, навряд було таким самим на початку. 

Мало хто хоче почуватися як Бембі – бути беззахисним, невмілим і слабким, роблячи свої перші непевні кроки. Зазвичай ми прагнемо відразу стати компетентними, гордими і самодостатніми, щоб ні в кого не виникало сумніву щодо наших знань та вмінь. Але так не буває, оскільки кожному треба набити власних гуль, аби стати справжнім профі своєї справи. 

Згадайте, скільки разів ви починали щось нове, але після кількох невдалих спроб вирішували, що це не для вас? Є люди, яких кілька таких поразок розчаровують настільки, що вони втрачають впевненість у собі й уже ніколи не беруться за щось нове й незнайоме.

Якщо ви хочете почуватися повноцінно і маєте намір опанувати нову галузь, наступні кілька правил допоможуть не опустити руки на перших етапах і досягти успіху.

Налаштуйтесь на зростання

Це важливий перший крок, тому що ви повинні повірити у свої можливості розвиватися і вдосконалюватися. Інакше ви не дозволите собі продовжувати після першої недосконалої спроби.

Професор психології Керол Двек вивів терміни “фіксований менталітет” та “установка на ріст” понад тридцять років тому, вивчивши тисячі дітей і визнавши дві протилежні системи цінностей, які вплинули на їх зусилля та їх результати.

Люди з “фіксованим мисленням” вважають, що успіх базується на вроджених здібностях, які у вас або є, або немає. І якщо ви недостатньо талановиті й розумні, то немає сенсу старатися, тому що це все одно не приведе ні до чого хорошого.

Люди з “установкою на ріст” вважають, що поразки є частиною навчання, і якщо вони продовжуватимуть щось робити, то з часом їхні результати покращаться. Вони можуть відчуватися ніяково, коли починають, але вони розуміють, що це лише частина процесу.

Виявляється, зростання може досягнути кожен. Дослідження пластичності мозку показали, що завдяки постійній практиці ми можемо побудувати нові шляхи в мозку, що дасть змогу прогресувати.

Починайте з малого

Почуття завершеності активізує центр мозку, який відповідає за систему заохочення, вивільняючи нейрохімічний дофамін. Коли ми почуваємося добре, це спонукає нас робити більше.

Тобто не обов’язково досягати величезних успіхів, щоб отримати відчуття перемоги. Навіть невеликий виграш – наприклад, виконати завдання за день до дедлайну чи зробити на 10 присідань більше у спортзалі – може мотивувати нас продовжувати рухатися вперед.

Якщо ви боретеся з депресією чи тривогою, застосування одного уроку чи інструменту з терапії чи особистих досліджень може допомогти вам почути себе заохоченим та надихнути на більш здоровий вибір.

Не завищуйте свої очікування

Щоб почати з малого, треба відпустити будь-які нереалістичні очікування щодо себе та своєї результативності. Це не завжди легко зробити. Ми живемо в час, коли найбільш цінними вважаються надзвичайні природні таланти.

Але варто зауважити одну важливу деталь: навіть людям із вродженими здібностями  треба докладати неабияких зусиль і витрачати місяці, а то й роки для досягнення успіху. 

Тому перш ніж рівнятися на Ілона Маска та Стіва Джобса, почитайте їхню біографію, й ви переконаєтесь, наскільки тернистим був їхній шлях. 

Не порівнюйте себе з іншими

Часом дуже спокушає судити про себе з огляду на чужі можливості чи досягненнях. Особливо коли у вашій стрічці соцмереж так багато красивих і успішних людей. Але такий спосіб мислення може обернутися почуттям меншовартості й невпевненістю в собі, які закриють вам дорогу самовдосконалення.

У всіх людей різні бекграунд і походження, здібності й пріоритети, цінності й бажання. Якщо для важливий баланс, ви можете просуватися у кар’єрі повільніше, ніж той, хто працює цілодобово, нехтуючи особистим життям і відпочинком.

Чи доречно порівнювати себе з цією людиною? І чи корисно взагалі це робити? Так можна застрягнути в порочному колі сорому й засудження себе. Щоб цього не відбулося, позбавтеся тригерів, які ведуть до порівняння себе з іншими. Наприклад, мінімізуйте викорситання Facebook та Instagram.

Вірте у себе

Невеликий виграш є цінним лише в тому випадку, коли ви усвідомлюєте його. Тому зупиніться й оцініть свої досягнення, ставлячи собі такі запитання:

  • Що я зробив правильно чи добре?
  • Чому це було корисно для мене з огляду на мій темперамент, минуле та виклики, які я ставлю перед собою?
  • Які страхи мені довелося подолати, щоб це зробити?
  • Яким чином це змусило мене вийти з зони комфорту?
  • Чому цей маленький виграш насправді є великим?
  • Що б я сказав другові чи своїй дитині, якби вони досягли того що я?

Не зупиняйтеся навіть тоді, коли ваші дії здаються марними. Кожен, навіть найменший крок веде до великої мрії. Не сумнівайтесь у своїх силах, тримайте мотивацію в тонусі – і тоді ви зможете значно більше, ніж думаєте.

Джерело: Tiny Buddha

618
Переглянуло
Anonymous
Отправить
Ответ на: