Як вийти зі своєї зони комфорту (і чи варто взагалі це робити)

Як вийти зі своєї зони комфорту (і чи варто взагалі це робити)

Страх – як не дивно, цінна річ. Він тримає людей у тонусі й заохочує до обережності, коли це потрібно. Але страх також може обмежувати, оскільки насправді не варто боятися всього, що здається страшним.

Вам коли-небудь доводилося боятися приймати рішення, щось змінювати чи ризикувати? Ви піддали себе небезпеці чи залишили все як є? І чи задоволені ви результатом, який отримали врешті?

Людина за своєю природою любить почуватися у безпеці. Про це знали навіть первісні мешканці Землі, для яких виживання було в пріоритеті. Сьогодні також багато з нас надають перевагу комфорту й уникати всіляких ризиків чи випробувань вдачі, навіть коли мова йде про життєво важливі речі.

Реаліст і мрійник – ким бути краще?

Існує два типи людей: реалісти і мрійники. Реалісти – це послідовні й обережні особистості, які завжди довго зважують плюси й мінуси, перш ніж приймати будь-які рішення. Особливо якщо це стосується речей, які змінюють життя. Вступати до університету, обирати кар’єру, купувати будинок чи машину, їхати на свято – реаліст перед будь-якою дією буде довго продумувати кожен свій крок і наслідки від нього.

Реалісти дотримуються плану “що далі?” на майбутнє і можуть не зважати на непердбачуваність нашого життя. Це вони роблять через упевненість у своєму ідеальному плані.

У реалістів теж є мрії, але вони більше базуються на амбіціях і впевненості у собі. Це скоріше цілі, які з’являються, досягаються і зникають. Реалісти розуміють, що прогрес вимагає більше не лише честолюбства і наполегливості, але й потрібних зв’язків. Вони знають, що життя не може бути безтурботним, адже нам постійно треба нести відповідальність. Наприклад, чим сплатити за оренду житла і з ким залишити дитину вдома. Як результат, вони схильні робити безпечний вибір і тримаються за свій комфорт, оскільки знають, як буде краще для них.

Тепер розглянемо другий тип. Мрійники – це люди з величезними, часом завищеними амбіціями. Вони ризикові, імпульсивні, люблять іти наперекір суспільним нормам і заявляти про себе на повний голос. Це не означає, що у них немає планів чи визначеного шляху, яким вони хочуть пройти. Але мрійник з більшою ймовірністю і бажанням змінюють свій маршрут, прислухаючись до власного серця.

Він черпає натхнення зі своїх ресурсів, тому для немає більш авторитетної думки, ніж власна. Мрійники не дозволяють своїм страхам маніпулювати собою. Вони, як і всі інші, зазнають поразок, але ніколи не відмовляються від справжнього життя і чистої любові.

Опануйте свій страх

То який з цих типів кращий? І до якого відноситесь ви? У житті треба зберігати рівновагу, адже в усьому треба знати міру. Тому бути реалістом – не краще, ніж бути мрійником, і навпаки. Обидва типи мають свої переваги і свої недоліки. Але очевидно одне для усі без винятку людей: страх завжди слід сприймати як спосіб для вдосконалення.

Вихід за межі своєї зони комфорту – це той тип страху, який слід прийняти і опанувати. Якщо ви вважаєте себе мрійником, то швидше за все вихід із зони комфорту є для вас звичною практикою. Адже помилки для вас набагато цінніші, ніж невикористані можливості. 

Але якщо ви більше схиляєтесь до реалістичного світосприйняття, варто вийти на новий рівень відносин зі своїм страхом. Це не означає, що треба приймати поспішні рішення. Просто відкрийтеся новому і дозвольте собі трохи поекспериментувати.

Керуйте страхом

У періоди стресу чи дискомфорту пам’ятайте, що багато найкращих речей трапляється, коли ви боїтеся чи потрапляєте у скрутну ситуацію. Цей досвід може як кинути вам виклик, так і допомогти вам розвиватися. Кидайте максимум зусиль, робіть усе можливе і стримуйте свої очікування, щоб менше розчаровуватися. Жити за межами своєї зони комфорту за визначенням незручно. Тому найкраща звичка, яку ви можете виховати в собі, – це практика ознайомлення з дискомфортом.

Ви можете опинитися на роздоріжжі, у полоні невизначеності та обставин, не завжди для вас вигідних. Це може бути нецікава робота, якою ви не задоволені, відносини, якими ви не задоволені, або навіть просто відчуття, що вам надто комфортно там, де ви знаходитесь зараз.

Тож що ви шукаєте?

У нас різні цілі, мрії та прагнення, але всі вони ведуть до однакових результатів – стати кращими, ніж ми були раніше. Чому ж деяким із нас так важко рухатися вперед?

Щоб скинути всі обмеження, ми повинні зробити крок назад і подивитися на речі, які нас стримують, під іншим кутом зору. Кордони, які ви будуєте навколо себе, змушують стикатися з одними і тими ж проблемами, мати один і той же вибір, і здійснювати одні й ті ж дії знову і знову. Обмеження визначають ваші поточні обставини, а це означає, що вони визначають якість вашого життя.

Якщо ви хочете жити повноцінно, вам доведеться звільнитися від обмежень, які роблять кожен ваш день сходим на попередній.

Ваша реальність – це дзеркало вашого сприйняття.

Уміння контролювати свій погляд на речі – це ключ до звільнення і досягнення бажаного успіху. Формування вашого сприйняття настільки потужне, що лиш невелика зміна ракурсу може повністю змінити все – включаючи вашу мотивацію, світогляд і самооцінку.

Тож усі обмеження дійсно починаються у нашій голові. Це хороша новина, адже це означає, що ви можете навчитися брати під контроль свої обмеження і знаходити вигоду від будь-яких обставин, щоб повернутись на шлях покращення себе.

Джерело: Lifehack

568
Переглянуло
Anonymous
Отправить
Ответ на: